BLOG - MAKALELER

Yandex ve Türkiye

  • Gösterim: 15807

Google arama motoru olmaktan öte artık Türk insanı için vazgeçilmez bir deha haline geldi... Peki bunca soru için hazırlanmış içeriklerin çoğaldığı , site üzerine site açıldığı bir dönem içinde google bize ne kadar yeterli olacak ? Yani elbette google büyük bir firma olduğundan birçok sorunun üstesinden gelecektir ancak o kadar çok web tasarım firması ve webmaster tarafından hazırlanan sitelerin alt yapıları google için adapte edilmiş durumdaki diğer arama motorları ya yerel bazda ya da daha geride kalıyorlar.

 

Yandex 2 nci yılında google ile Türkiye pazarını paylaşmak için kıyasıya savaş vererek kazanmaya çalışıyor. Peki yandex mi google mı ? Yandex arma motoru alt yapısı ile farklılıklar arz etmekte olup google da oluşturulan karmaşıklıklar mümkün olunan en alt seviyede tutulmaya çalışılıyor. Google da arama yaptığınız bir tümce ile yandex aramınızı gerçekleştirdiğiniz de aradığınız sitenin sıralamaları arasında farklılıklar mevcut. Bu da yandex için ektra olarak webmaster ve tasarım firmalarının çalışması anlamını taşıyor.

 

Türkiye arama motoru olarak yandex i kullanmaya daha çok yönelmeden muhtemel hazırlıkları yapmak gerekiyor.

Bunun bir de site yaptırmak isteyenlere yönelik ihtiyaçlar meydana getirdiğini düşünecek olursak , sitelerinin ya da yaptırmak üzere oldukları sitelerin arama motoru dostu olması yeterliliğini artık yandex için özel bir bölümü olup olmadığına da bakmak gerekecek.

 

Yorum bırakın

0
Kurallar.

Yorumlar

  • Hiç yorum yok

E-BÜLTEN KAYIT

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Bilişim26
Üniversite Evleri Odunpazarı Eskişehir
(555 ) 389 68 94 / 
E-posta: iletisim{at}bilisim26.com
web Site: www.bilisim26.com
Osman K. Eskişehir Odunpazarı Web Tasarım - Armut.com
Haritaya Bak

Hidroes

Google reklamları ile firmamızın bilinirliliğini artırmış olmak güzeldi...

Viessmann Yetkili Teknik Servis

İsteklerimize göre bir sitemizin olmasını sağladığı için Bilişim26 ya teşekkür ederiz.

Yukarı Çık