BLOG - MAKALELER

Web Sitesi Ucuz Olur Mu ?

  • Gösterim: 6546

Eskişehir Web Tasarım - Ucuz Web Sitesi Olur Mu ?Web sitesi ucuz olur mu ? - evet olur ucuz ne demek bedava bile olur ancak ne kadar katkı sağlar , ne kadar güzel olur bilinmez.

Ucuzluk kavramı göreceli bir durumdur, size göre pahalı olan bir ürün bir başkası için ucuz olabilir. Web sitesi için ucuz olması demek için üstünde duracağımız noktaları farklı olmalı ve normal bir ürün için ucuzluk ile kıyaslanmamalı.

Mesela bir kilo patates , bir klavye , bir hdd alırken ucuz pahalı karşılaştırmasını nasıl ki kendi cinsinden yapıyorsak web sitesini de öyle yapmalıyız. Ancak nasıl bir web sitesini baz almalıyız , mesela binlerce dolar yatırımlar ile yapılan siteler mi ? yoksa 69 tl ye web sitesi diye yaygara yapanlara mı ?

Firmanız için önemli olan nedir bunun belirlenmesi ve sonrasında nasıl bir web sitesi yapılması gerektiğinin belirlenmesi gerekmektedir. Sonra da web siteniz ile yakın özelliklerde bulunan ve uygulayıcıların birbirine yakın özelliklerde olanı ile karşılaştırabilirsiniz.

Mesela şöyle bir örnek verelim ,

69 tl web sitesi diyerek sanki çok güzel bir siteyi çok ucuza yapıyormuş gibi reklam yapan firmaların ürünlerine baktığımızda yönetim panelinden sadece içerik ile ilgili kısımlara müdehale edilerek size kısıtlı imkanlar sunan ve bu şekilde yüzlerce kopyalar ile birçok kişi , kurum ya da firmalara satanların web sitesi ne kadar iyi olabilir ki ? 

Önemli olan parasından ziyade yapacağı katkı olması lazım diye düşünen bir firma sahibi kesinlikle böylesine tuzaklara düşmemeli ve kendisine bir web tasarım uzmanı edinmeli .Mümkün olsa firmalar kendi bünyelerinde bilgi işlem birimlerinde böyle bir uzman çalıştırsalar , tabi ki günümüz şartları ve ülkemizin koşullarını düşündüğümüz de malesef henüz böyle bir noktaya erişebilmek mümkün görünmüyor.

Bu noktadan baktığımız da ikinci planınız olması gerekiyor ki bu da bir firma ile çalışmak ya da freelance web tasarım yapan uzman kimseler ile çalışmaktır. UCUZ olması demek paranızın 0 (sıfır)'a yakın bir bedel ile cebinizden çıkması değil , istediğiniz iş için karşılığını veren ancak ödeme gücünüzde olan bir web sitesidir.

Web Tasarım Paketlerimiz ile uygun koşullarda ve gerekli alt yapıya sahip web sitesi uygulamaları yapmaktayız. Bu çalışmalarda etap etap planladığımız şeyler var ,

  1. hedef nedir ? ne olmalıdır ?
  2. içerik yönetiminde firmanız ile ilgili özel yapılandırmalar
  3. geri bildirimler ile sitenizin yükselişinin planlaması
  4. hedeflenen arama sonuçlarında ne kadar başarılı olabileceği 
  5. web sitesinin görünümünün yenilikçi olması 
  6. web sitesinin alt yapı çalışmalarının google , bing , yandex gibi arama motorlarında bulunabilirliği 

gibi sıralayabiliriz.

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda düşünüldüğünde ucuz olması demek 69 tl ye web sitesi demek mi ? yoksa 6000 tl ye de ucuz diyebilir miyiz ? gibi bir noktaya erişmiş oluyoruz.

Eğer ki amacınıza ulaşmak istiyorsanız ve bu yolda tekrar tekrar web sitenizi yenilemek istemiyorsanız başlangıç noktasında fiyatı ikinci plana bırakarak yapılacak işi önemseyin. Sonradan daha fazla harcama yaparak yolunuzu değiştirmek zorunda kalmayın.

 

Yorum bırakın

0
Kurallar.

Yorumlar

  • Hiç yorum yok

E-BÜLTEN KAYIT

İLETİŞİM BİLGİLERİ

Bilişim26
Üniversite Evleri Odunpazarı Eskişehir
(555 ) 389 68 94 / 
E-posta: iletisim{at}bilisim26.com
web Site: www.bilisim26.com
Osman K. Eskişehir Odunpazarı Web Tasarım - Armut.com
Haritaya Bak

Hidroes

Google reklamları ile firmamızın bilinirliliğini artırmış olmak güzeldi...

Viessmann Yetkili Teknik Servis

İsteklerimize göre bir sitemizin olmasını sağladığı için Bilişim26 ya teşekkür ederiz.

Yukarı Çık